Pojisti se! Pojisti svůj majetek, auto, domácnost. Pojisti se na cesty. Pojisti se úrazově. Pojisti si odpovědnost. Pojisti své zvířátko. Pojisti si zdraví. Nabízíme veškeré služby České pojišťovny.

Služby spojené s pojištěním. Vypracujeme nejlepší nabídku. Kontaktujte nás tel: 777 72 73 78 nebo zdenek.kupcik@ceskapojistovna.cz

CP.png

Pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání

Pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání

Pojištění je určeno pro zaměstnance. Uzavírá se pro případ, že zaměstnanec při plnění svých úkolů zaměstnavateli způsobí škodu a ten po něm požaduje náhradu. Několik příkladů: řidič natankuje do služebního vozu naftu místo benzínu a poškodí tak motor, instalatér upustí a rozbije umyvadlo, pracovnice banky splete čísla účtů a způsobí klientovi škodu, kterou musí banka zaplatit. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu povolání Vám zaručí, že neúmyslná chyba pro Vás nebude mít dalekosáhlé důsledky.Vlastnosti pojištění


Limity pojistného plnění

Zvolit si můžete limit 50 000 Kč, 100 000 Kč, 150 000 Kč a nebo vyšší individuálně stanovený limit. Při volbě limitu zohledněte fakt, že zaměstnavatel podle zákoníku práce smí požadovat po zaměstnanci jako náhradu škody vyplývající z obecné odpovědnosti částku odpovídající až čtyřapůlnásobku průměrné měsíční mzdy (např. při mzdě 18 000 Kč tak může zaměstnavatel požadovat až 81 000 Kč).

Spoluúčast

Můžete zvolit právě takovou spoluúčast, jaká Vám nejlépe vyhovuje:
10 %
20 %
30 %

Kombinací výše limitu a spoluúčasti si můžete složit pojištění, které bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám a nárokům Vaší profese.

Rozsah pojistné ochrany

Pojištění se vztahuje na škodu na movitých věcech svěřených nebo užívaných k výkonu práce. Dále si můžete vybrat, zda chcete do pojištění zahrnout i odpovědnost za škody způsobené v souvislosti s řízením dopravního prostředku zaměstnavatele nebo ne. Pojištění pokrývá i škody vzniklé mimo území České republiky (plnění je nicméně vždy vyplaceno v českých korunách).Příklad


„Jsem řidičem z povolání. Každý den strávím za volantem mnoho hodin. Dobře vím, že na silnicích dochází k nehodám dnes a denně. Proto jsem si pořídil pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání včetně škod způsobených v souvislosti s řízením dopravního prostředku zaměstnavatele u České pojišťovny. Kdybych neúmyslně způsobil nějakou škodu, nebude to pro mne mít velké finanční následky."

Profese: řidič z povolání
Průměrná výše příjmu: 25 000 Kč
Limit pojistného plnění: 100 000 Kč
Spoluúčast: 30 %
Řízení dopravního prostředku: ano
Pojistné: 1 752 Kč ročně

Během jízdy řidič zavinil dopravní nehodu, při které na vozidle vznikla škoda ve výši 85 000 Kč. S ohledem na výši průměrného příjmu řidiče mohl zaměstnavatel požadovat k náhradě celou tuto částku, tj. 85 000 Kč. Vzhledem ke sjednanému rozsahu pojistné ochrany by Česká pojišťovna poskytla pojistné plnění ve výši 59 500 Kč. Spoluúčast pojištěného by činila 25 500 Kč.

Líbí se vám naše stránky?

líbí se (5 | 45%)
nelíbí se (6 | 55%)
Neváhejte nás kontaktovat:

Tel: +420 777 72 73 78
Email: zdenek.kupcik@ceskapojistovna.cz
cloud1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one